Praca powstała pod kierunkiem Profesora Janusza Wrony z Zakładu Historii Społecznej XX wieku. Dotyczy trudnych relacji między pisarzami w kraju i na emigracji w latach powojennych. Praca została zakwalifikowana do XV edycji konkursu im. Jana Józefa Lipskiego (2009), organizowanego przez Stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita.
Praca przedstawia historię hitlerowskich więzień na terenie miasta Mysłowice podczas II wojny światowej. Wraz z krótkim wstępem o historii miasta, niniejsza praca przypomina także o tych czarniejszych kartach historii resocjalizacji i penitencjarystyki na terenie Polski.
Przedmiotem niniejszej pracy jest ukazanie struktury przestępstw komputerowych na przykładzie oszustwa komputerowego. Jako cel stawiam sobie zdefiniowanie pojęcia oszustwa komputerowego oraz określenie wielkości i zasięgu tego zjawiska. Zakres czasowy analitycznej części pracy obejmuje lata 2000-2006.
Praca jest poświęcona zagadnieniu tabu językowego, jego pochodzeniu, znaczeniu, przyczynom występowania.
Celem pracy było poznanie w jaki sposób społeczne nauczanie Kościołów rzymskokatolickiego i ewangelicko-augsburskiego oraz nauki świadków Jehowy odnośnie życia małżeńsko-rodzinnego wpływają na życie wiernych deklarujących przynależność do tych wyznań.
Przedmiotem badań niniejszej pracy były funkcje i zadania wychowania Ruchu Domowego Kościoła. Kształtowanie postaw rodziców i dzieci na przykładzie kręgów.Celem niniejszej pracy było ukazanie modelu rodziny preferowanego przez Ruch Domowego Kościoła i wpływ tego ruchu na postawy rodziców i dzieci, jak również odbiór tychże rodzin w środowisku pracy i miejscu zamieszkania.
Praca przedstawia zagadnienia związane ze stresem w pracy, wywołanym sytuacją na którą pracownicy nie mają wpływu, a mianowicie ogłoszenie upadłości bądź postawienie zakładu pracy w stan likwidacji.
Praca przedstawia analizę zjawiska stresu oraz czynników temperamentalnych, które to zjawisko mogą modyfikować.
Praca przedstawia organizację i funkcjonowanie organów o charakterze policyjnym, ze szczególnym wyróżnieniem Policji.
Praca poświęcona jest zagadnieniom dotyczącym genezy zakazu kazirodztwa, obowiązującym definicjom tego zjawiska i historii penalizacji incestum. Przedstawiono w niej rozważania in abstracto dotyczące potencjalnego ratio legis poenali kazirodztwa
Copyright © 2008-2010 EPrace oraz autorzy prac.